Archive for the 'Акція протесту' Category

Тарасенко заявив, що мета акції - «відстояти наше право дивитися фільми в українському перекладі».
Президент В. Ющенко швидко відреагував на цю ініціативу на нараді з питань кінопрокату 26.02.
Назвавши головним завданням політики в цій галузі «забезпечення права громадян дивитися фільми українською мовою», він, проте, запропонував Мінкультури і Госслужбе кінематографії разом з представниками провідних дистриб’юторських компаній до 4.03 розробити компромісний варіант, який би «враховував інтереси жителів східного і південного регіонів України щодо мови проглядання кінофільмів».

За твердженням А. Пугача, саме ця пропозиція привела до зниження масштабу страйку кінотеатрів. Всього бастували 36 кінотеатрів в 18 містах України, в т.ч. 1 - в Києві, 6 - в Дніпропетровську, 4 - в Харкові, по 3 - в Донецьку і Запоріжжі, 2 - в Кривому Розі.
1.03 керівники найбільших телеканалів (Гендиректор каналу «1+1» Ю. Морозів, голова правління АОЗТ «УНТК» - «Інтер» З. Созановській, гендиректор ICTV, голова наглядової ради ММЦ «СТБ» …

Страйк кінотеатрів →
За словами Пугача, в наказі міністра культури затверджена норма, що субтитри українською мовою можуть накладатися тільки на фільмокопії на мові оригіналу. Він відзначив, що єдина вимога учасників протесту полягає тільки у відміні цього пункту наказу міністра.
Учасники акції не заперечують жодного пункту рішення Конституційного суду і поки не планують проводити ніяких додаткових акцій протесту, відзначив Пугач.
В Донецьку тільки два кінотеатри мережі “Мультиплекс” приєднаються до акції протесту. Два крупні кінотеатри міста - Театр кіно ім. Т.Г.Шевченко і кінотеатру “Зірочка”, що входить в мережу “Кинопалац”, - продовжать показ кінофільмів.
В Дніпропетровську з 12 кінотеатрів, що входять в мережу “Кіносистема”, приєднаються до всеукраїнської акції тільки шість, повідомив агентство директор “Кіносистеми” Олексій Наследников.
За його словами, участь в акції візьмуть два кінотеатри “Кіносистеми” в Кривому Розі, один в Запоріжжі і один в Бердянську.
По словах А.Наследникова, всі робочі знаходитимуться на своїх місцях, …

Кінотеатри в 18 містах бастують проти української мови →І в середу на касах кінотеатрів Маріуполя «Перемога», «Комсомолець» і «Союз» з’явилися таблички з написом: «Страйк».

У маріупольських кінотеатрів не було мітингів, транспарантів і полум’яних мов. Зрідка глядачі підходили до кас і, дізнавшись у контролера про одноденну акцію, йшли у своїх справах. «І слава богу, що бастують, - сказала кореспондентові «ПР» Раїса СВЯТЧЕНКО , робітниця ТОВ «Кедральфа».
- Скільки грошей витрачають на дубляж, і все за державний рахунок, тобто з нашої кишені. А нас ніхто не питає, чи хочемо ми дивитися картини з перекладом або субтитрами. Так от, ми не дивитимемося фільми в перекладі. І хочу побажати страйкуючим, щоб вони добилися свого!»

Директор кінотеатру «Перемога» Галина БУРГУ вранці сиділа біля входу на місці контролера і про ситуацію, що склалася, говорила з нотками відчаю в голосі:В середу в Україні і Маріуполі бастували кінотеатри але глядачі ще раніше відмовилися дивитися фільми з українським перекладом →- За всі пропущені сеанси нам виставлять штрафні санкції - половину завантаження сеансу. А чим платити?

«Боммер’» готовий був підтримати акцію. «Якщо запросять», - завірила директор цього кінотеатру Людмила Чистова. За її словами, в «Боммере» про акцію дізналися тільки від журналістів.

Київські кінотеатри також відмовилися від страйку проти українізації. «Кінотеатр «Жовтень» отримував розсилку організаторів акції, але проігнорував її. У нас більше половини персоналу говорить українською мовою, які вже тут протести?» - повідомила наших київських колег директор цього кінотеатру Людмила Горделадзе. Джерело: new-day.com.ua

Час Х в Харкові так і не наступив →Він також відзначив, що на сьогоднішній день учасники акції не планують проводити ніяких додаткових акцій протесту.
Разом з тим, як повідомляє кореспондент агентства, в Донецьку тільки два кінотеатри мережі “Мультиплекс” приєднаються до страйку. Ще два крупні кінотеатри міста: Театр кіно ім. Т.Г.Шевченко і кінотеатру “Зірочка”, що входить в мережу “Кинопалац”, продовжуватимуть показ кінофільмів.
В Дніпропетровську 6 з 12 кінотеатрів, що входять в мережу “Кіносистема”, сьогодні приєднаються до всеукраїнського страйку. Про це повідомив агентство директор “Кіносистеми” Олексій Наследников.
За його словами, ще два кінотеатри “Кіносистеми” в Кривому Розі, а також один в Запоріжжі і один в Бердянську також візьмуть участь в страйку.
По словах Наследникова, всі робочі знаходитимуться на своїх місцях. Разом з тим, на касах висітиме табличка, що інформує про відміну показу кінофільмів. Джерело: artnavigator.dp.ua

36 кінотеатрів оголосили страйк із-за української мови →Рішення про обов′язковий український дубляж ухвалив Конституційний суд за підсумками розгляду представлення групи депутатів Ради про офіційне тлумачення «закону про кінематографію». Точної дати введення заборони на розповсюдження недубльованих фільмів в рішенні суду немає, проте в Мінкультуре стверджували, що це правило почне діяти з січня 2008 року.Джерело: new-most.info

Кінотеатри Дніпропетровська почали акцію протесту →